UNIQUE FORMS

 

UNIQUE FORMS

Jesteśmy polskim producentem, który tworzy industrialne, nowoczesne meble w stylu skandynawskim oraz formy metalowe pod meble. Wszystkie produkty wykonywane są w naszym zakładzie produkcyjnym od początku do końca metodami rzemieślniczymi oraz przemysłowymi, z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego oraz obórki precyzyjnej przy użyciu wypracowanych technologii wykończenia powierzchni (m.in. malowanie proszkowe i pokrycia galwaniczne).

UNIQUE FORMS to nowy projekt firmy PROFEL Innovation, w ramach którego tworzymy industrialne, nowoczesne meble w stylu skandynawskim, jak i konstrukcje metalowe pod meble.

Nasza firma to tradycja sięgająca lat 70. W tym czasie pozyskaliśmy wielu stałych Klientów zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Większość przychodów ze sprzedaży uzyskujemy z produkcji wyrobów dla Klientów z: Niemiec, Holandii, Francji, Luksemburga, Austrii, Szwecji, Hiszpanii, Chin.

Pomysł na tworzenie wyjątkowych rozwiązań dla przemysłu meblarskiego zrodził się z zapotrzebowania rynkowego na ten rodzaj produktu. Jesteśmy w stanie wykonać zarówno elementy meblowe, jak i gotowe meble w bardzo atrakcyjnych cenach, zachowując przy tym wysoką jakość wykonania.

Nasza marka wciąż poszukuje nowych, autorskich wzorów, łączących polską tradycję i dokładność wykonania. W poszukiwaniu inspiracji nie ograniczamy się tylko do rynku meblowego, ale sięgamy także do innych gałęzi przemysłu.

Wycena indywidualna mebli i form metalowych z naszej oferty dostępna jest w dowolnej konfiguracji, według wybranej kolorystyki, wymiarów i materiału. Termin realizacji zamówienia na gotowe meble to 20–40 dni roboczych – w zależności od aktualnej liczby zamówień oraz wielkości danego zamówienia. Natomiast termin realizacji zamówienia na formy metalowe to 10–20 dni roboczych.

Jesteśmy otwarci na propozycje naszych Klientów i chętnie podejmiemy współpracę przy projektach produkcyjnych wielo- i małoseryjnych, masowych oraz indywidualnych.

 


 

UNIQUE FORMS – z pasji do tworzenia

 

O pasji do tworzenia i o tym, skąd wziął się pomysł na stworzenie kolekcji wyjątkowych, oryginalnych mebli w stylu industrialnym i skandynawskim, opowiada Julia Sroczyńska, pomysłodawczyni i założycielka firmy UNIQUE FORMS.

Jest Pani pomysłodawczynią i założycielką firmy UNIQUE FORMS, która produkuje industrialne, nowoczesne meble w stylu skandynawskim. Jak narodził się pomysł na tę działalność? Jakie były początki firmy UNIQUE FORMS?

Pomysł na tworzenie mebli był wynikiem trzech czynników. Podczas remontów mieszkań według własnych potrzeb zauważyłam, że pomimo szerokiej oferty firm meblarskich nie mogę znaleźć takich mebli, które spełniają wszystkie moje oczekiwania. Drugi element był oczywisty, jak to często bywa w przypadku zakupów, a była nim cena, wyrażona liczbą trzycyfrową. Dodatkowym bodźcem był fakt, że miałam możliwość wytwarzania mebli w ramach pracy własnego parku produkcyjnego, który został dołączony do rodzinnej firmy. Jednak najważniejszym powodem rozpoczęcia tej działalności było moje zamiłowanie do projektowania i tworzenia czegoś nowego, unikatowego. Moja obecna praca nie pozwalała mi na rozwijanie tej pasji, co stanowiło dodatkową motywację do stworzenia czegoś, co da mi satysfakcję i pozwoli spełniać się zawodowo.

 

Skąd czerpie Pani inspiracje do projektowania nowych mebli?

Do tej pory inspiracje były najczęściej wynikiem potrzeb użytkowych i wystroju wnętrza, które akurat urządzałam, ale z uwagi na fakt, że nie jestem z wykształcenia projektantką, postanowiłam skorzystać również z wiedzy i doświadczenia zaprzyjaźnionych projektantów. Zależy mi na stworzeniu miejsca, w którym potrzeby Klientów zostaną połączone z unikalnym, niepowtarzalnym designem, ale w rozsądnej cenie. Chcemy dać Klientowi możliwość spersonalizowania swojego mebla pod własne potrzeby i gust. Będziemy dostarczać produkty zgodne z ideą przemysłu 4.0, ale z duszą i wyglądem, który zachwyci domowników i gości. Oczywiście w ofercie będą również meble gotowe, znajdujące się na stanie magazynowym, a zatem dostępne od ręki, bez konieczności oczekiwania na projekt i produkcję.

Niejednokrotnie, przeglądając oferty innych producentów, natrafiałam na ciekawe rozwiązania, jednak zawsze wiązało się to z chęcią zmiany, dostosowania danego mebla pod własne potrzeby. Produkowanie własnych mebli dało mi nieograniczoną wolność w tworzeniu tego, co potrzebowałam.

 

UNIQUE FORMS oznacza unikalne, niepowtarzalne formy. Na czym polega unikalność, wyjątkowość Państwa mebli? Jakie cechy wyróżniają Państwa meble spośród innych dostępnych na rynku?

Tak jak wspomniałam wcześniej, chcemy odpowiadać na potrzeby Klientów, nie ograniczać się do jednego stylu, mieć w ofercie zróżnicowane produkty w różnych cenach – zarówno meble pasujące do wielu wnętrz, jak i produkty premium na indywidualne zamówienie Klienta. Co więcej, chcemy stworzyć platformę do kontaktu z Klientami online, żeby mogli oni zobaczyć dany produkt „na żywo”, bez wychodzenia z domu. Zdjęcie nie zawsze oddaje głębię i wszystkie elementy mebla, ale dzięki komunikacji wideo Klient będzie mógł zobaczyć, jak dany mebel prezentuje się w rzeczywistości. Będzie mógł sobie wyobrazić, jak wybrany mebel będzie się prezentował w konkretnym wnętrzu i jak będzie współgrał z innymi elementami wystroju. Klient będzie mógł zatem zadać pytania i od razu uzyskać na nie odpowiedzi, a także zasięgnąć porady w kwestii doboru materiałów czy koloru. Jeżeli uda nam się doprowadzić ten projekt do końca, będzie to na pewno duże ułatwienie w kwestii zakupu mebli przez internet. Często miałam problem z dotarciem do punktu sprzedaży danego producenta – czy to z uwagi na odległość, czy też godziny pracy. Tu będziemy mogli połączyć się online i ocenić produkt prawie tak, jakbyśmy widzieli go na żywo.

 

Skąd zamiłowanie do projektowania mebli i kiedy się ono narodziło? Czy jest ono związane z wykształceniem, czy też jest to rodzaj pasji/hobby, czy może i jedno, i drugie?

Zdecydowanie jest to wynik pasji, która rozwijała się u mnie przez dłuższy czas. Tak jak już wcześniej wspominałam, splot pewnych wydarzeń doprowadził mnie do stworzenia marki meblowej. Ogromną satysfakcję sprawia mi tworzenie czegoś od zera. Pomysł najpierw pojawia się w głowie, potem przelewam go na papier. W kolejnym kroku weryfikujemy całość wspólnie z architektem i konstruktorem, dobieramy materiały, grubości itp. Jednak największą satysfakcję sprawia mi możliwość zrealizowania wizji, które mam w głowie, i zobaczenia gotowego mebla w rzeczywistości. Daje to nieograniczone możliwości i chęć tworzenia coraz to lepszych rozwiązań.

 

Projektowanie mebli to sztuka przez duże „S”. Czy Pani pasja związana jest w szczególności z jakimś konkretnym nurtem sztuki? Jeśli tak, to jakie elementy czerpie Pani z tego nurtu i jakie ma to znaczenie dla projektów mebli UNIQUE FORMS?

Zdecydowanie – z uwagi na wykorzystywany materiał wiodący, jakim jest metal – czerpiemy ze sztuki nowoczesnej, minimalistycznej. Jednak osobiście nie lubię jednoznacznych rozwiązań i staram się, aby meble pasowały zarówno do wnętrz bardzo nowoczesnych i prostych, jak i do tych bardziej tradycyjnych. Moim ulubionym stylem jest zdecydowanie eklektyzm, charakteryzujący się łączeniem form nowoczesnych, prostych z tradycyjnymi. Połączenie metalu z drewnem samo w sobie stanowi swoiste odzwierciedlenie stylu eklektycznego, aby jednak całość nie była zbyt ciężka i przytłaczająca, wszystko musi się równoważyć, np. ciężki, gruby, drewniany blat łączymy z delikatnymi profilami metalowymi.

Firma i marka cały czas się rozwijają. Mamy już nowe pomysły na ciekawe formy i połączenia, ogranicza nas tylko wyobraźnia, dlatego trudno teraz powiedzieć, co będzie nas inspirowało za jakiś czas. Staram się jednak nie ulegać wszystkim trendom i modzie. To, co robimy, musi przede wszystkim podobać się nam i odpowiadać naszemu pojęciu estetyki. Klienci, decydując się na naszą markę, muszą wiedzieć, czego mogą oczekiwać.

 

Projektuje Pani nie tylko meble, ale także ekskluzywne dodatki do wnętrz. Jakie dodatki można znaleźć w ofercie firmy UNIQUE FORMS?

Na chwilę obecną w naszej ofercie znajdują się głównie dodatki w całości wykonane z metalu. Są to m.in.: wieszaki na ubrania i ręczniki czy lustra. W zależności od zapotrzebowania planujemy wprowadzić ich o wiele więcej. Chodzi głównie o takie rozwiązania, które pomogą w utrzymaniu porządku w domu – wyposażenie, które będzie eleganckie i proste, a jednocześnie ukryje przedmioty codziennego użytku.

 

Pani pasja do sztuki to nie tylko firma UNIQUE FORMS, ale także inne inicjatywy mające na celu wsparcie artystów i świata sztuki. Jednym z Pani pomysłów jest propozycja ufundowania stypendium dla najbardziej utalentowanych studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Czy może Pani powiedzieć coś więcej o tej szlachetnej inicjatywie?

Ten pomysł nie do końca pochodzi ode mnie. Razem z moim współpracownikiem zastanawialiśmy się nad stworzeniem świeżej, nowej linii mebli – od krzesła po szafę; linii, która będzie spójna, a zarazem na tyle odrębna, by poszczególne jej elementy pasowały do różnych stylów i innych mebli. Chcieliśmy, aby ta linia przedstawiała zupełnie nowe, inne oblicze mebli UNIQUE FORMS. Wtedy narodził się pomysł zaangażowania w to młodych ludzi, który dopiero zaczynają swoją pracę z projektowaniem; ludzi, którzy nie muszą dostosowywać się do żadnych zasad czy norm wynikających z pracy dla konkretnej marki meblowej.

Chcemy, aby te pomysły były unikatowe, a już nasza w tym głowa, aby dostosować je do możliwości produkcyjnych i materiałowych.

Więc nie do końca nazwałabym tę inicjatywę szlachetną. Dla mnie jest to bardziej forma współpracy polegającej na tym, że my otrzymujemy coś wyjątkowego, dając jednocześnie szanse na rozwój młodych talentów. Każda ze stron otrzymuje coś w zamian, czyli mamy tu wspólną korzyść.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl